FATOŞ TAPAN

FATOŞ TAPAN

SEN DEĞİŞMEM DESENDE HAYAT SENİ DEĞİŞTİRİYOR

Hayatı yaşarken değişmem, değişimin toplum baskısı tarafından kötü bir algıymış gibi oluşması ve bu sürecin hırsa dönüşmesi ile toplumun yarattığı gerçeklikler arasındaki hırslı ve güçlü olmalısın baskısı insanı bir kalıp içerisinde boğuyor.

Büyük bir yanılgı ile bizi güçlü yapacak olan şeyin hırs olduğunu sanıyoruz oysa ki, hırs toksik bir duygudur çok önemli bazı insani değerlerimizin üzerini karalıyor çünkü sağduyunın önüne geçiyor. İnsanı başkalarına daha kolay zarar verebilir hale getiriyor.

Mesela bende gizli hırs olayı vardır. Gizli hırs benim için insanın kendi ile yarış halinde olması demektir... O yaptığım işi kendi sınırlarımın üzerine çıkarak yapmaya çalışmaktır yani başkalarının önüne geçmek için değil...

Unutmayın, herkes parmak izi kadar özeldir o çok hırpalayacak çok yorucu üstelik sarf ettiğin efora değecek kadar mutluluk veren şey bir şey değildir.

Hırs insanı insanlıktan çıkarıyor çünkü bir hedef biliyor ve o hedefe ulaşmak için aradaki hiçbir engeli kabul etmiyor oysa ben şuna inanıyorum: Sen ne kadar hırslanırsan hırslan, şunu unutmamalısın, hayatın da senin için bir planı var sen sağlığını yitirip o görünmez planı hiçe saysan da yine de hayatın dediği oluyor.

Şimdi diyeceksiniz ki; hayatın hepimiz için bir planı var derken neyi kast ediyorsun?

Şunu kastediyorum biz bu hayata bir şeylere hizmet etmek için geldik.

Din, dil hiç farketmeksizin bu hayatta tekamülümüz için bir şeyler yapmak zorundayız .Buda zaten hayata hizmet etmek demek.

Mesela benim hayat planımda  kadınlar ve çocuklara ilkleri öğretmek gülüşlerim ile insanlara mutluluğu çağrıştırmak vardır.

Ama ben bunu değil de kalkıp belediye başkanı olayım gibi bir amaca yönelirsem ne kadar uğraşırsam uğraşayım karşıma aşılması güç engeller çıkacaktır demem o ki; bir şey senin hayat planında varsa o şey kolayca akıyordur, bunu en rahat buradan anlayabiliriz .

Sevgiyle kalın ,içinizdeki enstürmanları keşfetmeyi unutmayın .

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz