Zülal GÖĞÜŞ

Zülal GÖĞÜŞ

Sevgili Gaziantepliler merhaba

Zaman zaman sizlerle buluşup sohbet etme imkanı buluyorum az da olsa.   Çünkü ben memleketimi seviyorum ve ecdadımın bana emanet ettiklerini kanları ile yoğurdukları bu vatanı seviyorum. Ölünceye de kadar da sevmeye devam edeceğim ve ona hizmet edenleri de seviyorum. 

Memleketime bir taş koyanı taktir ediyorum ve saygılarımı sunuyorum. Hani bazı anılar vardır üzüntü ve sevinci bir arada yaşarsınız  işte öyle duygu dolu bir günden bahsetmek istiyorum.  4 Eylül 2014 sabahı okuduğum bir haber vardı gazetelerde. Sayın Şehitkamil Kaymakamı Mehmet Aydın,  Şahinbey Kaymakamı Uğur Turan’ın atamaları yapıldı. Sayın Aydın, Bursa Yıldırım Kaymakamlığına, Turan ise Kütahya Vali Yardımcılığına atandı. Hiç şaşırmadım. Nedeni mi?

Çalışmayı seven, yorulmayı bilmeyen, bu iki  devlet adamı memleketimin her köşesinde iz bırakmıştır.  “Biz vatanımızı seviyoruz, her neresi olursa hizmete çalışmaya hazırız,  çünkü biz işimizi seve seve yapıyoruz” bu sloganla yola çıkmışlar. Allah onların şevklerini kırmasın sağlıklı ömürler versin. Şimdi size bu iki kıymetli insandan biraz bahsedeceğim. Duyduklarımdan, bizzat şahit olduklarımdan gördüğüm ve hissettiğim kadarıyla sizlerle paylaşacağım. En güzel sözleri şöyle idi ‘İnsan olmak, insanlık’   bizim için çok değerli, insanları sevmek, insanlara yaklaşmak öylede olmuştu.

Memleketime güzellikler katan, iyilikler yayan, sabır aşılayan inanılması güç şartlarda hizmet veren hiçbir vatandaşı kapısından geri çevirmeyen, gecesini gündüzüne katarak büyük özveri ile çalışan, her bir şeyi hoş karşılayan dürüstlükleri ile vatandaşları kendilerine bağlayan Gazianteplilerden daha Gaziantepli olan  hiçbir ayrıntıyı gözden kaçırmayan, en ufak farklılıkları dahi en ince teferruatlarına kadar inceleyerek bakan, bakan ama en güzel gözlerle en güzel hoşgörüyle sevgi saygı çerçevesinde insanlara yaklaşan, sevilen, sayılan  kültürlü ve saygılı iki güzel kaymakamlarını yolcu edecekler.

Ne güzel ne mutlu gidecekleri kentlere. Onları şimdiden kıskanıyorum. Oysa öyle bir kıskançlık duyumda yok. Yolları açık işleri rast gelsin. Tekrar karşılaşmak umuduyla.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz