Kerem EFE

Kerem EFE

SON İKİ VİRAJ

Evet, yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik. Teknik Ekip değiştikten sonra takıma sanki sihirli bir değnek değmiş, Türkiye Lig’lerinin tamamında hücuma en hızlı çıkan takım olan Büyükşehir Belediye’ye tek bir pozisyon vermeden 5 atabiliyorsak bunun sebebi bizce Teknik Ekip’tir.

Dikkat Ettiniz mi? Atılan her golden sonra golü atan futbolcu Hikmet Hoca’ya doğru koşmaya başlıyordu. Bu demektir ki çok kısa bir süre içerisinde futbolcularla diyalogunu iyi sağlamış Sevgili Hocamız.

Sezon başından beri en iyi oyunumuzu oynadık, şimdi herkes atılan beş golden dolayı böyle yazdığımızı düşünecek. Oysa durum öyle değil, bu kadar çok gol atıp hiç pozisyon vermemek daha önemlidir. Sabırla oynarsan bir şekilde golü buluyorsun ama yersen attığının da hiçbir önemi kalmıyor.

Bu sene çok keskin virajlar dönüyoruz. Son üç haftada alınan üç galibiyet olmasa şimdi karalar bağlamıştık, şu son iki virajı da kazasız belasız dönersek rahatlayacağız.

İçeride oynayacağımız iki maçımız kaldı, şu an 35’teyiz. Karabük ve Ankaragücü maçlarını alırsak 41 ederiz. Türkiye Lig’leri tarihinde 41 olup düşen yok bugüne kadar, en büyük rakiplerimizden biri olan Manisa’yı sahasında yendik. Hem de hiç pozisyon vermeden, şimdi sıra Samsun’da.

Samsunspor, Antalya’yı deplasman da yendi. Yunanlı golcüleri Gekas maç başı gol ortalamasında neredeyse Burak Yılmaz’ı yakaladı. Sahasında çok iyi top oynuyor, ama bizden altı puan gerideler. Bu da onları çok strese sokacak, bundan faydalanmamız lazım.

Orta sahaları topa iyi basıyor, peki bu kadar iyi oynayan bir takım niye aşağılarda, e geçen senenin flaş takımı olan Gaziantepspor niye buradaysa onlarda aynı sebeplerden oralardalar,

Sol taraflarından ciddi sıkıntılar yaşıyorlar. Bu kanadı verimli kullanırsak, oradan altın çıkartabiliriz.

Futbolda deplasmandan alınan bir puan her zaman iyidir, ne demişler yenemiyorsan yenilme, en kötü al bir puanı gel, iş bitsin.

Rastgele…

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz