A. Eray ÜNVER

A. Eray ÜNVER

Tamam mı, Devam mı?

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın grup toplantısındaki konuşmada 'Millet ne zaman tamam der ise o zaman çekiliriz.' sözleri ülke hatta dünya gündemini yıktı geçti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözleri sonrası sosyal medyada 'tamam' rüzgarı esti.

'TAMAM' hashtagi dünya ve Türkiye gündeminde TT olarak 1. sıraya yerleşti. 'T A M A M' hashtagi ile dünden bu yana yaklaşık 2 milyonun üzerinde tweet atıldı.

Bunun üzerine Ak parti tarafından da Erdoğan’a destek için ‘DEVAM’ hashtagi ile paylaşım yapılmaya başlandı. Ak parti aday adayları sabah kadar tweet atıp bağlılığını göstermeye çalıştı.

Kimi dış güçlerin işi dedi kimisi fetönün oyunu. Millet sandığı bırakıp tweet atmaya odaklandı. Sanırsınız seçim sandığı twitter’a kuruldu.

Milletvekillerinin doğrudan genel merkez tarafından seçilmesi aday adaylarının çarşı pazardan çok sosyal medyada gezinmesine yol açtı. Sabah namazında tweet atmaktan, anıtkabirdeki eski fotoğrafını paylaşmaktan vatandaşın derdini dinleyecek vakit kalmadı.

Vekillik her aday adayının rüyası olsa da müdürlük amorti olur fikriyle yola çıkan herkes 5 ile 10 bin TL arası parayı gözden çıkarıp ben de oradaydım demek için sıraya girdi.

Kafasında bardak kıranı mı ararsın, sahte 15 temmuz kahramanını mı? Eski topçudan tuttur da gazinoda şarkı söyleyene kadar hepsi var.

Peki tamam mı devam mı diye nasıl karar vereceğiz? Tabi ki tweetlere bakarak değil.

Bana kalırsa Türkiye’de oy verme tercihini değiştirecek olan en önemli faktör ekonominin gidişi.

Bunun en güzel örneği 7 haziran seçimleri. 7 hazirandan sonra MHP nin olası bir koalisyon içerisinde olmayacağını belirtmesi üzerine artan döviz 3 ay sonra bambaşka bir seçim havası oluşturdu.

Hayatında hiç twitter görmemiş adam da yediğini, içtiğini sosyal medyada paylaşan da oy verirken ekonomik durumuna bakıyor.

Paranın mutluluk getirdiği fikrinin çok yüksek olduğu bir toplumda, fikirler ikinci plana çok kolay atılabiliyor.

O yüzden hem iktidarın hem de muhalefetin ekonomiyi ön plana alması gerekiyor.

GAZİŞEHRİN MAÇI VAR

Erzurum’un meşhur hocası Naim Gölleroğlu’na atfen anlatılan fıkrada Erzurumspor’un süper lige çıkacağı maç namaz vaktine denk gelir. Cemaat camiye giderken hoca yolda cemaati durdurur.

‘Bre uşahlar nere gidersiniz’ der.

Cemaatte hep birlikte ‘nereye olacak hocam tabi ki camiye’ derler

Hoca cemaate dönerek’ namazın kazası olur, maçın kazası olmaz’ deyip tüm cemaati maç götürür.

İşte yarın oynanacak Gazişehir – Boluspor maçı yukarıdaki fıkrada anlatılan maç gibi önemli. Maç saati yatsıya denk geldiği için namazı kazaya bırakmaya da gerek yok.

Kırmızı ve siyah renkleri tekrar Süper Lig’de görmek için bu maçta bizim uşakların desteğe ihtiyacı var. Haydi rafıklar maça.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz