A. Eray ÜNVER

A. Eray ÜNVER

TEŞEKKÜRLER

15 Temmuz gecesi ülke olarak bir kabus yaşadık. Demokrasi için sokağa çıkan milyonlarca kişi sayesinde ülke tarihine karanlık bir dönem yaşatacak darbecilerin planı bozuldu. Şimdi her şey tersine döndü. Allah korusun ya darbe başarılı olsaydı?


Bugün çoğu siyasetçi genel başkanları aleyhine demeç veriyordu. Ülkeyi karanlık bir dönemden çıkartan diye bahsedecekleri guruba teşekkür metinleri yayınlanıyordu. Darbeye şarkılar yazılıyor, methiyeler düzülüyordu.

 

Halk saat 22.30 da sokaktaydı ama siyasetçiler ilk tweetlerini saat 24.00 den sonra atmaya başladı. Ha bir de acele edip darbeye destek tweeti atan ahmaklar var. Onlar tweetleri geri silene kadar elleri ayakları titredi. Siyasetçilerden bu konuda ders almaları gerek.

 

Kışlaların önünde duran kamyonlardan çok tankın önünde duran sivillere teşekkür etmek gerek.
Tutuklanacağını düşünüp, bahaneler bulmaya çalışan siyasilerden çok Kur’an okuyup dua eden nenelere teşekkür etmek gerek.

 

Darbeye katılmayan generalden çok öleceğini bile bile darbeci paşayı vuran astsubaya teşekkür etmek gerek.

 

Ak Parti gençlik kollarından çok farklı partilerden olup darbeye karşı sokağa fırlayana teşekkür etmek gerek.

 

A Haberden çok CnnTürk’e teşekkür etmek gerek.

 

Öfkesine hakim olup; askeri, halkın elinden kurtaran polise teşekkür etmek gerek.
İktidarın kararlılıkla darbeye hayır demesinden çok ‘darbe istemiyoruz’ diyen muhalefet partilerine teşekkür etmek gerek.

 

Darbe olmaması için elinden ne geldiyse yapan herkese teşekkür etmek gerek. Ve Allah’a şükretmek gerek.

 

OLMADIĞINA ÜZÜLENLER

 

Darbe olmadığına içten içe hayıflanıp halk ayaklanmasını eleştirenler var ya, işte darbe olmadığı için o eleştirileri bugün yapabiliyorsunuz. Eğer darbe olsaydı bugün evinizde oturup sadece Trt izlemekten, ve ara sıra özel izinle çıkıp ekmek kuyruğuna girmekten başka şansınız yoktu.

 

15 TEMMUZ’DAN SONRA

 

Umarım tüm demokratik uygulamalar rafa kaldırılıp Hukuk’un üstünlüğü göz ardı edilmez. Çünkü Hukuk’un üstünlüğünü göz ardı edip demokratik uygulamaları rafa kaldırmak isteyenlere halk büyük bir tokat vurdu.

 

 

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz