Kerem EFE

Kerem EFE

TÜNELİN UCU GÖRÜNDÜ

Pazar günü çok büyük stresle gittiğimiz Samsun’dan istediğimizi alarak döndük. İlk yarı boyunca rakibe top yüzü göstermedik, ikinci yarıda topu biz göremedik.

Maçın geneline baktığımız zaman, kahraman olarak seçebileceğimiz tek bir oyuncu var. Onun da formasının arkasında KARCE yazıyor, en az üç tane çok net pozisyonda Samsun forvetlerine geçit vermedi.

Hikmet Hoca geldiğinden beri takım şahsiyetli bir oyun ortaya koymaya başladı. İstanbul Büyükşehir maçında golü atan her oyuncu Hoca’ya doğru koşmaya başladı, bu demektir ki takım olma olgusunu daha yeni yakalıyoruz, bu çok önemli.

Yalnız bizlerin anlamadığı bazı şeyler de olmuyor değil. Mesela Popov, anlamak mümkün değil, sahada böyle gezen bir oyuncuya Hoca niye bu kadar tahammül eder. Evet Popov kalitesi olan, karşı kaleye dikine giden, gol atan, attıran bir oyuncu fakat Pazar günü takımı sahada resmen on kişi bıraktı. Ayrıca böyle özelliklere sahip olan İsmail Sosa gibi çok üretken bir futbolcu varken bu kadar müsamahaya gerek yok.

Ha şimdi bu eleştiriye karşı şunlar söylenebilir. Bütün hafta antrenmanlarda teknik ekip futbolcularla beraber, onlardan iyi mi bileceksiniz? Valla antrenmanı filen biz bilemeyiz. Biz sahada gördüğümüzü yazmaya çalışırız, bize göre ilk on birde olması gereken kişi Sosa olmalıdır.

Netice itibariyle Samsun maçından önce oradan alınacak en kötü beraberlik iyidir demiştik. Bunu becerdik, bu beraberliğin anlam kazanması için Karabük maçını mutlak kazanmamız gerekiyor.

Karabükspor çok zor gol yiyen bir takım haline geldi. Kendi sahalarındaki son yedi maçın tamamını kazandılar. Deplasmanda hızlı oynayarak çok rahat pozisyon buluyorlar, İlhan’ın sürati Cernat’ın aklıyla birleşince inanılmaz tehlikeli oluyorlar.

Onun için rehavete kapılmamalı matematiksel olarak garantileyinceye kadar biz kendi işimize bakmalıyız. Kendi evimizde oynayacağımız son iki maçı alalım, ondan sonra kim ne yaparsa yapsın bize ne?

Rastgele

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz