İbrahim Halil Yavuz

İbrahim Halil Yavuz

Üzülelim, ama korkmayalım

2019 Aralık ayının son günlerinde Çin'in Wuhan şehrinde ortaya çıkan Koronavirüs, 11 Mart 2020'de Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca'nın yaptığı açıklamayla artık bizim de ülkemizde. Virüs nedeniyle; özellikle yurtdışı temaslı olan, kronik hastalığı olan ve yaşlı vatandaşlarımız büyük tehdit altında. Bunların yanı sıra tabi ki diğer vatandaşlarımız da tehdit altında. Virüs inanılmaz hızla yayılıyor. Maalesef 14 gün yayılıp birçok kişiye bulaşması için yeterli bir süre. Günden güne artan vaka sayısı ve ölümler, korku ve paniği beraberinde getiriyor. Belediyelerimiz, sağlık personellerimiz, Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca ve diğer yetkili mecralar konu hakkında yapılması gerekeni layığıyla yapmaya çalışıyor.

 Biz de ''Sorun küresel, çözüm ulusal'' anlayışıyla bu konuda seferber olmuş çalışanlarımız, bu ülkenin birer ferdi olarak uyarılarını dikkate alıp, söz yerindeyse harfi harfine uymalıyız. Sosyal medyada yayılan veya kulaktan kulağa dolaşan duyumları dikkate almak, süreci yavaşlatmaktan ve zorlaştırmaktan başka bir işe yaramayacaktır. Bu sebepten dolayı resmi olamayan hiç bir kaynağa itibar etmemeye özen gösterelim.

Son olarak, yapılan uyarıları dikkate alarak, mümkün mertebe kimseyle fiziksel temasa geçmeyerek ve kişisel temizliğimize dikkat ederek bu sorundan en kısa sürede kurtulacağımıza şahsım canı gönülden inanıyorum. Bu zorlu süreci de her zaman olduğu gibi birlik ve beraberlik içinde, milletçe atlatacağız. ''Üzülelim, ama korkmayalım.''

Yorumlar (6)

+ Yorum Yaz