Hüseyin KÜPELİ

Hüseyin KÜPELİ

Vatandaşa bu kötülüğü yapmayın!

O koltuğa oturmak için her şey mubah olmamalı.

İnsanların canını acıtarak, bölerek, kutuplaştırarak, komşuyu komşusuna, esnafı esnafa hasım yaparak, nefret söylemi üzerinden, koltuğa oturmaya çalışırsanız, o koltukta asla ve asla huzur bulamazsınız.

Etrafıma bakıyorum; insanlar birbirlerinden o kadar sakınıyor ki, kimse kimseye görüşünü söylemiyor.

Neden, çünkü korkuyor!..

Hür iradesine öylesine bir ipotek konulmuş ki, kendisi A partili, B partiliden fena halde çekiniyor.

Siyaset kurumu o kadar yozlaştı ki, herkes herkese kadrı çok acımasız ve vatandaş görüşünü beyan ettiğinde söylediğinde fişlenmiş hissediyor!..

Bu mudur demokrasi?

Demokrasi denilen şey aslında, sevgidir.

Siz bugün sevgi tohumları atarsanız, vatandaşın yüreğine, yarın da onu biçersiniz.

Eğer böyle olursa ancak; güllük gülistanlık içinde şehirleri yönetirsiniz.

Başka türlüsü olmaz, olamaz!..

Üzülüyorum, çünkü; ülkeyi yönetmeye talip olan insanlar ağız birliği etmişçesine, birbirlerine acımasızca saldırıyor, insanların canı o kadar çok yanıyor ki, feryatları kulakları bile duymuyor!

Gelin bu dili bırakın… Bir-kaç oy fazla alabilmek uğruna insanları germeyin, kutuplaştırmayın, ayrıştırıcı cümleler kullanmaktan vazgeçin. Yanlıştan dönün!..

Şurada hafta bile kalmadı seçime… Halka kendinizi ve yapacaklarınızı anlatın yeter. Onlar sizin projelerinize oy versin.

Sizler zaten ilerde, ittifak adı altında tekrar bir araya gelebiliyorsunuz ama hasım ettiğiniz bu insanlar ömür boyu küs kalıyor.

Vatandaşa bu kötülüğü yapmayın!..

MUHSİN YAZICIOĞLU’NU ANARKEN…

“Sabah namazını Şarkışla Camii’nde kılalım” diyen şoförüne; “Seçim dönemindeyiz, gösteriş gibi olur. Namazı evde kılalım. Bizim derdimiz barajı geçmek değil, ahirette sırat’ı geçmek” diyen bir lider, Muhsin Yazıcıoğlu…

Ruhun şad olsun.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz