Güney YILMAZ

Güney YILMAZ

Yetmez ama evet

İl Emniyet Müdürlüğü yaklaşık 3 aydır ‘motosikletlere’ yönelik özel denetleme uygulaması gerçekleştiriyor. 

Kentin farklı bölgelerinde yapılan bu denetlemeleri şahsen ben uzun zamandır bekliyor ve istiyordum.

Başta kask olmak üzere diğer trafik kurallarına uygunlukları incelenen motosikletlere karşı yapılan bu denetimler inşallah bu alanda yaşanan başıboşluğu engeller.

Denetimlerde şahit olduğum görüntüleri sizlerle paylaşmak isterim. Bu görüntülerden birisi motosikletlerin trafikte yaşadığı ve yaşattığı tehlikenin belki de özetiydi.

Motosikletin üstünde 4 kişilik bir aile. Mübarek sanki araba. 2 küçük çocuk, sürücü ve eşi. Pes dedirten bir görüntü. 

Polislerin neden kendisini ve ailesinin hayatını tehlikeye attığını sorması üzerine, motosiklet sürücüsünün ağzından dökülen çaresizlik ifadeleri.

Emniyet amiri olması gerektiği gibi bu kuralsızlığı affetmeyerek ağır bir ceza yazılmasını istedi. Çünkü amir, sürücünün sadece kendisini değil aslında onun ailesinin hayatını da tehlikeye attığının farkındaydı.

 

Ceza ile bu baba ve onun gibiler belki bu kuralsızlıktan cayar. 
Bu denetimlerin daha fazla arttırılarak devam etmesi en büyük temennim.
Artık bu kentte trafiği tehlikeye atan ve özellikle egzozları açılan motosikletlilerin çıkardıkları seslere tahammül etmek imkânsız hale geldi.

 

Dilerim bu sorun yakında çözülür.

----

 

BİR TEŞEKKÜR

2 hafta önce apandisit ameliyatı oldum. Ameliyatı gerçekleştiren Primer Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Cumhur Özcan ve ekibine, Hastane sürecinde durumumla yakından ilgilenen Primer Hastanesi yetkililerine ve çalışanlarına,  Bu süreçte sağlık durumumu takip eden Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Ay’a, imtiyaz sahibimiz Şeref Gözütok’a, gazete çalışanlarına, tüm basın mensuplarına, aileme, akraba, dost ve sevenlerime sonsuz teşekkürler.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz