Eğitimci Dilek Özdemir

Eğitimci Dilek Özdemir

Yüreğindeki ışığı umudu kendin için söndürme

Değerli okuyucularım; zaman su gibi akıp gidiyor. 

Öncelikle nefes aldığınız, yürüdüğünüz, acınızı hissettiğiniz güne şükür edin.
Hayatın zorluğu, inişler çıkışlar, size yapılan haksızlıklar kanayan bir yüreğiniz varsa yarınlarınızda umut var demektir.
Hayatınızdaki önceliğin sağlık, daha sonra duygularınız olması gerektiğini kesinlikle unutmayın.

Güzel günler huzur mutluluk başarı her insanın hakkıdır, ancak istediğimiz güzelliklere ulaşmak için zorluğa dik durarak inançla azimle sabırla duruşumuz hayal ettiğiniz hayatı kader bize sunar.
Hayallerinizden asla vazgeçmeyin. Çünkü

Allah’ın biz kullarından istediği umudu kesmemektir.

Yaşam kalitesi kişiye aittir. Önceliğiniz kişiliğinizi yüreğinizi en güzel şekilde korumak olmalı. Kendiniz için yapacağınız tüm güzellikler yarınlarınıza yansıyacaktır.
Takvimde ilerleyen günler su gibi akıp giden mevsimler, hayallerinizi umutlarınızı geç kaldığınız anlamına gelmez .

Her olumsuzlukta bir hayır vardır. İnsan olmaktan geçen en yüce mertebe iyi bir insan olmaktır.
Yüreklerde güzel anılmaktır.

Öyleyse satırlarımı okuyan kardeşim “yüreğinde baharı yeşert, yüzünde tebessümü.. Düşünsene bu satırları bir yazdıran sana da ulaştıran nasip değil mi? “

Hiç kimse yaşamı boyunca yalnız değildir. Neden her zorluğu tek başıma geçiriyorum, neden herkes bu kadar bencil duyarsız düşüncesiz konularına kapıldığın an varlığını hisset. Kendine önem verdin kadar önemlisin değer verdiğim kadar değerlisin bu hayatta.

Bütün güzellikleri yüreğinde var. Umuduna hayallerine sımsıkı sarıl. Yaşamında kaliteye kendine değer vererek başla. Kendi haklarını haksızlık ederek yaşamını olumsuz etkileme hayatından huzuru mutluluğu büyük umutlari asla çıkarma. İnsan hayatı tıpkı resimlere benzer karlı soğuk fırtınalı günler sonrası yeşeren dalları ... 

Baharın senin de yüregine yakışacağını sakın unutma. Vakti zamanında diye kurduğun tüm cümlelerin sonunda evet, bu da geçti demeyi Allah hepimize nasip etsin haftaya görüşmek dileğiyle sağlıcakla kalın umutla kalın mutlu kalın.

Yorumlar (10)

+ Yorum Yaz