Mustafa DOĞAN

Mustafa DOĞAN

Yurt yapmakla bitmiyor!

Öğrencilerin kullanımına açıldığı günden itibaren sorunları bitmek bilmeyen KYK’ya bağlı yurtta önceki gece geniş çaplı bir protesto yapıldı. Yurtta kalan öğrenciler o kadar isyan etmişti ki, gecenin geç saatlerine kadar eylemlerini sürdürdüler.


Ellerine tencere tavayı alan soluğu yurt bahçesinde aldı.

 

Bina içinde kalan öğrenciler de, yukarıdan ıslıklarla eşlik etti. Eylemlerinde kararlı olan öğrenciler polis ekiplerinin gelmesine rağmen isyanlarını dindirmedi.

 

Yurt aylığına yapılan zam, yemek zamları, okula geliş gidiş sıkıntıları, asansörün arızalı olması, temizlik sorunu ve yurt öğrenci sayısının artması gibi sorunlardan dolayı artık sabrı kalmayan üniversiteliler gecenin bir yarısı seslerini duyurmak için yurt bahçesinde protesto yürüyüşü yaptı.

 


Geçen yıl taciz ve gasp gibi olaylarıyla gündeme gelen yurt,  gün geçtikçe yeni sorunlar doğuruyor. Öğrencilerin barınma sıkıntısını gidermek için yapılan yurt birçok sıkıntıyı da beraberinde getirdi.
Karataş’ta yapılan köprülü kavşak çalışmasının okullar açılmadan bitmesi beklenirken hala devam etmesi, öğrencilerin okul yollarını günde 1 buçuk saat uzattı.

 

Sabah erken saatte dersi olup da yurtta kalan öğrenci, ya derse yemek yemeden gitmek zorunda ya da geç gitmek zorunda kalıyor. Yurtlardaki öğrenci sayısının geçen yıla göre artmasıyla yemekhanede uzun kuyruklar oluyor.

 

Sadece yurtlar yaparak sorunlar giderilmez.!


İlk önce kentteki fahiş kira fiyatlarını düzenlemek lazım.

 

Öğrenci olduğunu anlayınca kira fiyatını iki katına çıkaran ev sahiplerinin önüne geçmek lazım.

 


Sırf öğrenciye iki katına kiraya veririm diye 1+1 stüdyo daireler alan iş adamlarının önüne geçmek lazım.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz