Hüseyin KÜPELİ

Hüseyin KÜPELİ

ZAM OYUNU!..

Elektrik ve doğalgazda zamlar, güya 1 Ocak tarihinde başlayacaktı ama uyanık dağıtım şirketleri, Aralık ayı tüketimlerini baz alınca, zam aslında Ocak ayında değil de 1 Aralık’ta gelmiş oldu.

Nasıl mı?

Kendi evime gelen doğalgaz faturasından örnek vereyim!..

Faturamız bugüne kadar tam bir ayı kapsayacak şekilde kesilirdi. Yani, Aralık ayı tüketimim, Ocak ayının ilk yadaikinci günü kesilirdi.

Bizler hükümetin zammını “Ocak ayından geçerli olacak, ilk zamlı faturamız 1 Şubat’tan itibaren geçerli olacak” diye beklerken, beklediğimiz olmadı!

Ne hikmetse GAZDAŞ, 1 Ocak’ta kesmesi gereken, faturayı birkaç gün daha geciktirdi. Meğerse, zammın resmileşmesini beklemişler. Ocak ayının 5’inde kestikleri faturada ise, Aralık ayındaki tüm tüketimlerimizi zamlı tarifeden değerlendirmişler.

Uyanıklığa bakar mısınız?

Gaziantep’te yaşanan bu durum, sadece bizim şehrimize özel bir uygulama olmasa gerek!..

Sosyal medyayı takip ettikçe, herkesin bu sorunu yaşadığını anlıyorum!

Kendim, bireysel olarak, Cimer üzerinden ilgili kurumlara şikayetimi yaptım. Karar ne çıkar bilmiyorum!

Benzer durum, Türkiye’nin dört bir tarafında, elektrik faturalarında da yaşandı. Dağıtım şirketleri, zammı bir ay önceden yapmış oldu!..

Her ne kadar EPDK, elektrikle ilgili soruşturma başlatmış olsa da, sonucun vatandaş lehine düzeleceğine pek ihtimal vermiyorum doğrusu!..

Yapanın yaptığı, yanına kar kalıyor çünkü!..

Vatandaş, kaz misali, soydukça soyuyorlar!..

Zamlar karşısında ezilen vatandaşa hiç mi hiç acıyan yok!..

Vatandaşın cebine hortum dayayanlar, elde ettikleri bu haksız kazanç(!) ile milyonları kasasına doldurmuş olabilir ama,bunun helal bir kazanç olmadığını da bilmeleri gerekiyor.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz