Hüseyin KÜPELİ

Hüseyin KÜPELİ

Zirvede tutunma maçı

Ligin ilk 5 haftasında topladığı 10 puanla, konum itibariyle ligin flaş takımlarından birisi haline gelen Gazişehir bulunduğu yere, tesadüfi gelmediğini ispatlaması için, en önemli sınavını bu akşam verecek.

Fikstür gereği, önümüzdeki iki maçını üst üste iç sahada yapacak olan Gazişehir takımı, bu akşam Göztepe, haftaya da Başakşehir karşısında alacağı sonuçlarla, ligdeki rotasını da belirlemiş olacak bir anlamda.

Gazişehir, yukarılarda kendine sağlam bir zemin mi bulacak, yoksa alt sıralarda tutunma mücadelesi mi verecek? Bu sorunun cevabı, bu akşam belli olacak.

Hakikaten önümüzdeki 2 maç çok ama çok önemli?

Hatırlarsınız… Sezon başından beri tüm otoriteleri şaşırtan bir görüntü vermişti Gazişehir…

İlk haftada alınan farklı Fenerbahçe mağlubiyetinden sonra daha ligin ilk haftasında “düşecek ilk takım belli oldu. Böyle takım mı olur?” denildi. Bu sebeple, ikinci haftada Gençlerbirliği maçında alınan galibiyeti bile beğenmeyip yuhalayanlar oldu. Rakibin maçı maçı 11 kişi tamamlayamaması da etkendi bunda. Bu yüzden, Sivas deplasmanından alınan beraberliği kimse dikkate almadı. Beşiktaş maçında rakip yine eksikti. Ancak Rize deplasmanı şimşekler çaktırdı, taraftarın kafasında… Takımın kredisini de itibarını da yükseltti.

İşte bu kredinin biletini cebine koyan taraftar, bugün stada akın edecektir eminim. Tüm bu sebeplerden dolayı, Gazişehir hem camiayla bütünleşmek, hem ligdeki konumunu belirlemek, hem de üst sıralarda kendisinden daha fazla bahsettirmek için Göztepe maçını ne yapıp edip kazanmak zorundadır.

Eminim, Smudica hoca da, futbolcular da bunun bilincindedir.

Stadyumdaki yerimizi alıp, 90 dakika sonunda 3 puanı kutlamak istiyoruz. Hep birlikte, haydi trübinlere…

 

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz