Çetin PEKMEZCİ

Çetin PEKMEZCİ

Zirveye doğru

Gaziantepspor, hafta içerisinde Bal Ligi takımlarından Emre Spor ile oynadığı Türkiye Kupası eleme maçında;tam kadro sahada olmasına karşın çok vasat bir oyun sergiledi. Karşılaşmayı 113. dakikada attığı golle kazanarak adını bir üst tura yazdırabilmişti. Bu maçta sergilenen futbol Bursa maçı öncesi, taraftarlarımızı endişelendirmişti.

Beşiktaş maçının kazanılmasının anlamını yitirmemesi için, Bursa'dan puan yada puanlarla dönülmesi şartı. Hafta içi yapılan fısıltılar, Beşiktaş maçının tesadüf olduğunu, Gaziantep'in Bursa'dan farklı bir yenilgi alacağının propagandası yapılmaktaydı. Antenleri uzun ve açık olan Hikmet Hoca: İbricic'in cezasının bitmesiyle karşılaşmaya çıkabilecek en iyi on biri çıkarttı. Sağ kanatta: Serdar-Ekrem, Sol kanatta: Şenol-Sosa, Ön libero da: Yasin-Haris, Forvette Cenk, arkasın da İbricic.

Çıkabilecek en ideal kadro. Emre Spor maçı süresince sahada küskünleri oynayan Hikmet Hoca takımla barışmış. Bu Bursa seyircisinden de karşılık görmüştü. Maç öncesi iki takımın taraftarlarının verdiği mesaj "SPOR DOSTLUK VE KARDEŞLİKTİR" Birbirlerini kovalayan "DÖRT BÜYÜKLERE" Bursa'dan gönderilen ANADOLU mesajıydı. Bursa-Gaziantep Süper lig de Anadolu'nun iki büyük takımı. Zirveye giden yol haritası bu şehirlerden geçecek. Hikmet hocamızda bu işin bilincinde. Bursa maçına özenle hazırlanmış. Suat Aslanboğa'nın düdüğü ile karşılaşma başlıyor. Rakibimizin çok iyi deneyimli bir kadrosu var. Bize göre oturmuş bir takım. Doğrusunu söylemek gerekirse de maçın favorisi. Hiç bir maç oynanmadan kazanılmıyor. Tesadüfler her zaman hayata geçmez. Şans kullanmasını bilene bir defa güler... Beklenenin aksine sahaya iyi yayılan, iyi mücadele eden,organize atak yapan takım Gaziantep.

Bursa Sporu sahasında durdurdu. İbricic'in pasıyla buluşan Ekrem, takımı öne geçiren golü attı. Ertuğrul hoca oyuna 40. dakikada müdahale edebildi. Yaptığı iki oyuncu değişikliği ile oyunu dengeledi. Ama golü bulamadı. İlk devre 1-0 üstünlüğümüzle kapandı.

İkinci devre de gol arayan takım Gaziantep spor oldu. Skoru koruma çabası içine hiç girmedik. Sürekli gol aradık. Cenk ve Sosa pozisyonları değerlendiremedi. 64.Dakika maçın kırılma anıydı. İBRİCİC, çok müsait pozisyonda topu ağlarla buluşturamadı. Şansımızı kırdık. Ekrem de bir pozisyon harcadı. Hocamız, kazaya uğramak için 73. dakikadan itibaren İbricic, Cenk ve Sosa'yı oyundan aldı. Yerlerine giren Orhan, Serdar ve Muhammet bekleneni veremediler. Ev sahibi takım bitime beş kala Sestak'ın ayağından skoru eşitlediler. 1-1. Dört uzatma dakikasında gol, kaçıran takım bizdik. Ancak şans kapıyı iki kez çalmıyor. Bu maçın iki göstergesi var. Tüm olumsuzluklara rağmen, Hikmet hoca takımını ve takımları biliyor. Gaziantep ZİRVE MÜCADELESİ içerisinde olacaktır.

Süreklilik esastır. Sahada iyi olan bir oyuncunun, ne gerekçe ile olursa olsun oyundan alınması doğru değildir. Yapılan üç oyuncu değişimi takıma artı katmamıştır.

Ayağı topal bir İBRİCİC'İ, dahi oyundan almamak gerekirdi... Sağlık olsun. Takım iyi yolda. Dedikodulardan ve olumsuz yönlendirmelerden uzak duralım.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz