Hüseyin KÜPELİ

Hüseyin KÜPELİ

ZOR BİR YAZI!

Gaziantep basın camiası, sessiz sedasız çalışan bir emektarını kaybetti dün sabah… Ahmet Gocuk herkesle iyi iletişim kurabilen, herkesin üzerinde tatlı bir tebessüm bırakmayı başarabilen bir karakterdi.

Meslek hayatıma başladığım ilk aylarda tanımıştım onu… 1990’lı yılların başlarında, Gaziantep Ekspres Gazetesi’nde başlayan dostluğumuz, bugüne kadar artarak devam etti. Ekspres Gazetesi’nin o dönemdeki sahibi Mehmet Atak’ın basın piyasasından çekilmesiyle beraber, birlikte Gaziantep Güneş Gazetesi’ne geçmiştik.

Hasan Ay gazeteyi kurduğunda, gazetenin şu andaki sahibi İbrahim Ay bizden yaşça küçüktü ama ayrılmaz bir üçlü olmuştuk kısa zamanda… O yıllarda başlayan dostluğumuzu bugüne kadar, bir aile ortamına dönüştürerek getirmeyi başarmıştık.

2012 yılında, ben Telgraf Medya bünyesine geçtiğimde, o emekli olmuştu ama İbrahim Ay ile Güneş Gazetesi çatısı altında çalışmaya devam etti. Çalışma mekanlarımız değişse de, bu üçlü, ne zaman bir araya gelsek, hep keyif aldık. Güldük, eğlendik.

İbrahim ile O’na yaptığımız en ağır şakalarda bile, sonunda kendisi de bizimle, kahkahalara boğulur gülerdi ya, ne kadar da mutlu olurduk…

 

Dün sabah haberi ilk duyduğumda inanamadım. Teyit için, aklıma gelen ilk olan İbrahim Ay’ı aradığımda, sesinin boğuk geldiğinde tahmin ettim ve sadece “doğru mu?” diye sorabildim. “Maalesef doğru” cevabıyla, birlikte göz yaşlarımıza hakim olamadık.

Evet, Gaziantep basın camiası bir emektarını kaybetti. Takdiri ilahi elbette ama 59 yaşında kaybetmek biz arkadaşları için çok zamansız ve erken oldu doğrusu…

Bir gün O’nunla ilgili bir yazı yazacağım aklımın ucundan bile geçmezdi... Ama bugün yazmaya başladığımda, başka bir konu yazmak gelmedi içimden…

Ahmet Gocuk, biriktirdiğimiz anılarımızla, şakalarımızla bizi baş başa bırakarak, bu dünyadan göçüp gitti.

Mekanın cennet olsun güzel arkadaşım. Seni hep güzel anılarla hatırlayacağız. Hakkını helal et…

Yorumlar (1)

+ Yorum Yaz